loading
Dojazd na terenie całej Polski
Przy opcji "Negocjacji ceny" proszę nie kontaktować się wcześniej ze sprzedającym!
Dojazd na terenie całej Polski
Przy opcji "Negocjacji ceny" proszę nie kontaktować się wcześniej ze sprzedającym!
Twoje pytania, nasze odpowiedzi
Najczęściej zadawane Pytania
Znajdziesz tutaj odpowiedzi na nurtujące pytania.
Czy dostanę raport z oględzin?
Nie wykonuję raportów w formie plików tekstowych. W przypadku oględzin bez udziału Kupującego całą inspekcję dokumentuję w czasie rzeczywistym zdjęciami, filmami oraz nagraniami głosowymi (150-400 w zależności od pakietu), które wysyłam przez WhatsApp. Dzięki temu możesz podjąć decyzję o zadatkowaniu samochodu od razu po moich oględzinach, bez dodatkowego czasu oczekiwania na raport. Poza tym, osobiście wolę poświęcić więcej czasu na same oględziny auta niż na biurokrację.
Co jeśli zapłacę za usługę, a samochód zdąży się sprzedać przed oględzinami?
O płatność za usługę proszę dopiero po umówieniu oględzin (zazwyczaj dzień przed wykonaniem usługi, aby zminimalizować ryzyko odwołania oględzin przez sprzedającego). Jeśli jednak płatność została już wykonana, a samochodu nie uda mi się umówić - środki są zwracane w ciągu 48h od podpisania korekty faktury.
Co jeśli sprzedający odwoła oględziny tuż przed?
Jeśli sprzedający odwoła umówione oględziny z odpowiednim wyprzedzeniem (zanim wyruszę) - 100% środków za usługę jest zwracanych. Jeśli jednak zdąże wyjechać na zlecenie, kwota nie podlega zwrotowi. Na szczęście takie przypadki zdarzają się niezmiernie rzadko, do tej pory (na kilka tysięcy sprawdzonych samochodów) zdarzyło mi się trafić jedynie na dwóch sprzedających, którzy odmówili oględzin dopiero, gdy przyjechałem na miejsce.
Czy muszę mieć aplikację WhatsApp?
Tak, ponieważ jako jedna z niewielu pozwala na przesyłanie zdjęć i filmów w wysokiej rozdzielczości.
Czy rekomenduje Pan zakup danego auta?
W trakcie oględzin przede wszystkim skupiam się czy auto jest bezpieczne (czy nie jest powypadkowe), także oceniam stan auta oraz staram się oszacować wartość ew. napraw. Nie stawiam się jednak jako osoba decyzyjna czy Klient dane auto powinien kupić czy nie. Wszystko zależy od priorytetów danej osoby - jednemu zależy na ładnym wnętrzu, innemu na nieskazitelnym lakierze, a jeszcze innemu na stosunku jakości do ceny. Oczywiście oceniam auto w każdej z tych kategorii (oraz dokumentuję zdjęciami/filmami), jednak ostateczna decyzja o zakupie należy do Ciebie. W wyjątkowych przypadkach, gdy auto w mojej ocenie nie spełnia podstawowych wymogów bezpieczeństwa, wprost odradzam jego zakup.
Czy wycenia Pan wartość auta podczas inspekcji?
Nie.
Kiedy w Pana rozumieniu auto jest powypadkowe?
Gdy naruszone zostały elementy konstrukcyjne i bezpieczeństwa, np. słupki, progi, podłużnice, fartuchy błotników. Również wystrzelone poduszki powietrzne (szczególnie przednie) świadczą o przebytym wypadku.
Czy muszę/mogę być przy oględzinach?
Twoja obecność przy oględzinach nie jest wymagana, ale możliwa. W przypadku uczestniczenia Klienta w oględzinach, nie wysyłam zdjęć oraz filmów, wszystko opisuję bezpośrednio. Od czasów pandemii, ok. 90% oględzin wykonuję bez udziału Klientów.
Czy mogę zabrać się z Panem na oględziny?
W przypadku oględzin daleko poza Warszawą (min. 100km od Warszawy) jest możliwość wspólnego dojazdu moim samochodem - miejsce spotkania na Wilanowie. W przypadku nie zakupienia auta, nie gwarantuję jednak odwiezienia w miejsce spotkania.
Czy na zdjęciach i filmach będą naklejki, które widziałam/em na Facebooku?
Naklejki stosuję tylko w Pakietach PREMIUM, GOLD oraz EXCLUSIVE.
Co jeśli mam dodatkowe pytania do samochodu?
Wszystkie szczegółowe pytania o samochód najlepiej zadawać W TRAKCIE oględzin - pozwala mi to zweryfikować daną rzecz na miejscu. Zazwyczaj od razu po oględzinach rozmawiam z Klientami o samochodzie, mogę wtedy również dopowiedzieć kilka rzeczy. Nie zalecam dopytywania o auto kilka dni lub później po wykonaniu usługi - po kolejnych kilku/kilkunastu autach, szczegóły danych oględzin mogą już mi umknąć.
Czy wykonuje Pan oględziny poza Warszawą?
Tak, wykonuję oględziny niemal w całej Polsce - koszt dojazdu zgodny z cennikiem.
Czy jest Pan obecny przy finalizacji zakupu?
Tylko w Pakiecie EXCLUSIVE (pod warunkiem, że finalizacja odbywa się bezpośrednio po oględzinach).
Jak powinnam/powinienem się przygotować do zakupu, jeśli uczestniczę w oględzinach?
Najbezpiecznijesza opcja płatności to przelew, dlatego zalecam wcześniej zwiększyć limit przelewów w banku, a na infolinii banku dowiedzieć się czy możesz wykonać przelew natychmiastowy na taką kwotę. Jeśli ta opcja nie jest możliwa, możesz również pojechać ze Sprzedającym do najbliższego oddziału swojego banku. Możliwa jest również płatność gotówką, jednak należy wziąć pod uwagę limity transakcji gotówkowych obowiązujące w danym roku. W przypadku opcji pierwszej należy mieć ze sobą telefon/laptopo z dostępem do Internetu.
Jak zarezerwować samochód, jeśli nie uczestniczę w oględzinach, a jestem zdecydowana/y go kupić?
Na początek należy poprosić właściciela o przesłanie zdjęć dokumentów własności samochodu oraz tożsamości. Jeśli są spójne, wpłacić zadatek, zazwyczaj wynosi on kilka procent wartości samochodu. Zadatek, w przeciwieństwie do zaliczki, jest bezzwrotny dla kupującego w przypadku rezygnacji z zakupu, zaś sprzedający w razie wycofania się musi oddać podwojoną kwotę wpływu na jego konto. W tytule przelewu warto wpisać "zadatek na poczet zakupu (marka, model, nr Vin), pozostało do zapłaty (kwota), maksymalna data odbioru xx.yy.zzzz".[,m